Saudi Araabia katkestas pärast Iraanis asuvale saatkonnale tehtud rünnakuid riigiga diplomaatilised suhted, vahendab MarketWatch.
- Protestijad Saudi Araabia saatkonna ees Iraanis Foto: EPA
Kahe riigi vahelised suhted halvenesid pärast seda, kui
Saudi Araabia hukkas laupäeval Nemer al-Nemeri, kes oli Iraani šiiitide jaoks tähtis vaimulik. Vastuseks hakati pühapäeval
Iraanis ründama saudide saatkonna hooneid, mille järel otsustas Saudi Araabia diplomaatilised suhted Iraaniga lõpetada. Protestide käigus visati saatkonda ka Molotovi kokteile.
Iraan vabaneb peagi lääne sanktsioonide alt ja plaanib selle aasta alguses suurendada päevast naftaeksporti miljoni barreli võrra.
Iraani ja Saudi Araabia suhete halvenemine muudab
OPECi naftaleppe saavutamise veelgi raskemaks – kardetakse, et see survestab nafta hindu veelgi.
Viimase aasta jooksul on naftakartell loobunud tavapärasest poliitikast, mille kohaselt hakatakse hindade turgutamiseks tootmist koomale tõmbama. OPECi ametnikud aga andsid detsembris mõista, et aasta alguses võidakse olukorra halvenedes korraldada ka erakordne kokkusaamine. Nüüd, mil OPECi kaks kõige mõjuvõimsamat riiki – Iraan ja Saudi Araabia – on raksus, muutub tootmise kärpimine veelgi ebatõenäolisemaks.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.